You are here

AGÜ’den Uluslararası Bir Başarı Daha I AGU's New International Success

Abdullah Gül Üniversitesi uluslararası bir başarı daha elde etti.

AGÜ, dünyanın saygın Yükseköğretim Derecelendirme Kuruluşu QS’in (Quacquarelli Symonds), Gelişmekte Olan Avrupa Ülkeleri ve Orta Asya Üniversiteleri Sıralamasında (EECA) bu yıl ilk kez yer aldı.

Listede, yayın başına düşen atıf sayısında, Türkiye’deki üniversiteler arasında 1’inci olan AGÜ, Gelişmekte Olan Avrupa Ülkeleri ve Orta Asya Üniversiteleri (EECA) arasında ise 2’nci oldu.

AGÜ ayrıca, uluslararası öğretim üyesinde 354 üniversite içinde, Türkiye’de 6’ncı, EECA bölgesi üniversiteleri arasında 27’nci sırada, öğretim üyesi başına yayında Türkiye’de 9’ncu, EECA bölgesinde ise 72’nci sırada yer aldı.

İlk öğrencilerini 2013 güz döneminde alan, henüz 6 yıllık bir üniversite olan AGÜ, ilk kez bu yıl derecelendirme kuruluşu QS'in Gelişmekte Olan Avrupa ve Orta Asya başarı sıralamasına girmiş oldu.

Abdullah Gül University achieved a new international success.

For the first time this year, AGU was included in the QS (Quacquarelli Symonds) university rankings for the Emerging Europe and Central Asia (EECA). Quacquarelli Symonds is a globally recognized Higher Education Ranking Agency.

In its list, AGU was placed 1st among Turkish universities and 2nd among those located in the Emerging Europe and Central Asia (EECA) region for citations per paper.

Additionally, AGU was ranked 6th in Turkey and 27th among 354 universities in the EECA region for international faculty; 9th in Turkey and 72nd in EECA for papers per faculty.

With these results, AGU made it into the QS Emerging Europe and Central Asia rankings for the first time this year, which is a great success considering the university's 6-year history beginning with the first students admitted in Fall 2013.

Share