You are here

2020 Avrasya Yükseköğretim Zirvesi I The 2020 Eurasia Higher Education Summit

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, dünyanın en büyük yükseköğretim zirvelerinden Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’ne konuşmacı olarak katıldı.

İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirilen ve 3 gün süren, 60 ülkeden rektör, rektör yardımcısı, akademisyen ve uluslararası eğitim sektörü uzmanları olmak üzere 2 binden fazla kişinin katıldığı zirvede, çeşitli panel ve seminerler gerçekleştirildi.

Rektör Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu da zirvede yüksek öğretimde “Sıradanlaşma” konulu bir konuşma yaparak, AGÜ’nün yenilikçi ve girişimci yanlarını anlattı. Ayrıca yaratıcı platformların özelikle yeni kuşak gençlerin kariyerleri için öneminden bahsetti.

AGÜ’den Uluslararası Ofis Direktörü Emeric Abrignani ile Gençlik Fabrikası Koordinatörü Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç’ün de katıldığı zirvede ayrıca ülke bazında stantlar açılarak, üniversiteler kendilerini tanıtma imkanı buldu.

Avrasya Uluslararası Yükseköğretim Zirvesi Türk yükseköğretiminin dünyaya açılmasını daha etkin bir hale getirmek ve Türkiye’deki üniversitelerin dünyanın marka üniversiteleri ile farklı alanlarda iş birliği yapmasına zemin hazırlamak amacıyla organize ediliyor.

Abdullah Gül University Rector Prof. İhsan Sabuncuoğlu attended the Eurasian Higher Education Summit, one of the biggest education summits in the world, as a speaker.

The summit continued for 3 days with various panels and seminars at Istanbul Lütfi Kırdar International Convention and Exhibition Center and attracted more than two thousand participants including rectors, vice rectors, academics, and experts in international education from 60 countries.

Rector Prof. İhsan Sabuncuoğlu spoke about "Finding and Maintaining Your Edge" at the summit and highlighted AGU's innovative and entrepreneurial aspects. Additionally, the Rector elaborated on the importance of creative hubs for particularly new generation young people.

Emeric Abrignani, International Office Head, and Zeynep Tuğçe Çiftçibaşı Güç, AGU Youth Factory Coordinator, were part of the AGU delegation at the summit, where universities promoted themselves at the booths of their countries.

The Eurasian Higher Education Summit is organized to internationalize Turkish higher education more effectively and set the stage for Turkish universities to form partnerships with world's reputable universities in various areas.

Share