You are here

THY’de Gelir Yönetimi Uzmanı Oldu I He's a Revenue Management Specialist at THY

Endüstri Mühendisliği mezunlarımızdan Muhammed Fatih Özer, lisans eğitimini tamamladıktan sonra kariyerini iki koldan sürdürüyor. Fatih, hem Türk Hava Yolları’nda Gelir Yönetimi Uzmanı olarak çalışıyor hem de Mühendislik Yönetimi alanında lisansüstü eğitimine devam ediyor.

Fatih bir AGÜ mezunu olmanın kendisine sağladığı avantajları şöyle ifade etti:

“AGÜ’de %100 İngilizce eğitim aldığımız için yabancı dilimi profesyonel seviyede kullanabilme konusunda kendimi geliştirme fırsatı buldum. Öte yandan üniversitenin Gençlik Fabrikası ve Erasmus Ofisi vasıtasıyla sağladığı yurt dışı seminer ve staj fırsatları sayesinde akademik gelişimimin yanında sosyal beceriler geliştirme ve teorik bilgilerimi uluslararası ortamda pratik etme şansı elde ettim. AGÜ’de gönüllülük faaliyetleri de çok yaygın. Ben de öğrenciliğim süresince birçok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü olarak, hem sosyal farkındalık kazanma hem de farklı çevrelerden insanlarla tanışıp ufkumu genişletme imkanı buldum.”

Özer, mezun olacak öğrencilere ise şu tavsiyelerde bulundu:

“Kısa sürede iş bulmaktan daha önemli olduğunu düşündüğüm için mutlu olabilecekleri bir iş bulmaya çalışmalarını öneririm. Bu doğrultuda üniversite hayatları süresince kendi ilgi alanlarını keşfetmek ve uzmanlaşmak istedikleri konuları belirlemek için farklı sektörler ve konular hakkında araştırmalar, stajlar ve projeler yapmaları faydalı olacaktır.”

Fatih, Gelir Yönetimi uygulamaları ve havacılık sektöründe edindiği tecrübeleri akademik alandaki çalışmalarıyla desteklemeyi ve çalıştığı kuruma daha fazla değer katmayı hedeflediğini de sözlerine ekledi.

Muhammed Fatih Özer who is one of the Industrial Engineering graduates has been continuing his career on two paths since earning his bachelor's degree. Fatih is working as a Revenue Management Specialist at Turkish Airlines and doing master's in Engineering Management.

Fatih expressed the advantages of being an AGU alum as follows:

"Thanks to the English-medium education at AGU, I had the chance of improving my foreign language skills and can use English professionally now. Besides, through the Youth Factory and Erasmus Office, I could join seminars and internships abroad and, thus, develop myself academically, gain social skills, and practice my theoretical knowledge in the international arena. There are also many volunteering activities at AGU. As a student, I also volunteered for various social responsibility projects thanks to which I developed social awareness, met people from different circles and broadened my horizon."

Özer gave the following advice to prospective AGU graduates:

"I recommend them to seek jobs which will make them happy as I believe happiness is more important than getting a job fast. To this end, it will be advantageous for them to research and do internships and projects in different sectors and subjects while studying to discover their interests and determine where they want to specialize."
Fatih added that he wanted to support revenue management practices and his experience in aviation with academic studies and, thus, aimed to contribute to the value of the company, where he is working.

Share